Przebudowana droga połączyła gminy Pińczów i Działoszyce
2021-10-19

Ponad 1,1 mln zł kosztowała przebudowa 4-kilometrowego odcinka drogi z Kozubowa w gminie Pińczów do Sypowa w gminie Działoszyce. 

Inwestycja uzyskała wysokie, bo 80% dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych. Pozostałą kwotę pokryły wspólnie Powiat Pińczowski i Gmina Pińczów.

Droga została oficjalnie oddana do użytku 7 października, a uroczystość z tym związana zgromadziła przedstawicieli samorządu wszystkich trzech szczebli. Wśród nich byli m.in. wojewoda Zbigniew Koniusz, starosta pińczowski Zbigniew Kierkowski, burmistrz Pińczowa Włodzimierz Badurak, a także radni powiatowi i włodarze pozostałych gmin powiatu.

Droga pomiędzy Kozubowem a Sypowem jest alternatywą dla tras wojewódzkich 766 i 768, a także może być używana jako skrót łączący powiat pińczowski z powiatem kazimierskim. Przez to droga jest coraz popularniejsza wśród osób jeżdżących do Krakowa.

ZOBACZ TEŻ: Świętokrzyska WRDS zaapelowała o ochronę firm i pracowników branży cementowej

- Przy dużym wsparciu zewnętrznym udało się wyremontować jeden z najważniejszych odcinków dróg na terenie powiatu pińczowskiego.  Cieszymy się  z tego faktu, życząc kierowcom bezpiecznych podróży -mówi starosta pińczowski Zbigniew Kierkowski.

Wsparcie było tym ważniejsze, że odremontowany odcinek drogi przebiega przez trudny teren - głównie przez las, droga jest kręta i przechodzi przez szereg wzniesień. Teraz jednak kierowcy będą mogli korzystać z niej bezpiecznie i bez przeszkód.